Obavještavaju se studentice i studenti iz 2. seminarske grupe Uvoda u antropologiju da će se od 3.12. seminarska nastava održavati online, u skladu s novom Odlukom FFZG-a o održavanju nastave https://web2020.ffzg.unizg.hr/blog/2020/11/27/nova-odluka-o-nacinu-odrzavanja-nastave/. Studenti će sve informacije vezane uz seminarsku nastavu primati e-mailom, kao i do sada. Iva Grubiša, asistentica
Monthly Archives: November 2020
Kluba studenata etnologije i kulturne antropologije
Dragi svi,
Klub studenata etnologije i kulturne antropologije (KSEKA) u potrazi je za novim članovima. Pozivamo vas na predstavljanje brucošima, ali i svim drugim studentima etnologije i kulturne antropologije koji će se održati putem poveznice: https://meet.google.com/rvz-mowf-dou 3.12. 2020. u 19h.
Cilj KSEK-e je povezivanje svih studenata etnologije i kulturne antropologije, ali i drugih srodnih društveno-humanističkih studija te njihovo zajedničko učenje i rast i razvoj k profesionalnom napretku.
Studenti će vam se obratiti s dosadašnjim aktivnostima kluba te planom i programom za tekuću akademsku godinu, stoga pozivamo zainteresirane da pristupe sastanku te nam se udruže kako bi zajedno djelovali na području naše bogate discipline.
Za sva detaljna pitanja možete nam se obratiti na e-mail: klub.studenata.kseka@gmail.com
Nadamo se da ćete se odazvati u velikom broju.
Međunarodna konferencija Discovering Dalmatia VI: Watching, Waiting
Međunarodna konferencija Discovering Dalmatia VI: Watching, Waiting održat će se preko platforme Zoom od 3. do 5. prosinca 2020. godine.
Knjižica sažetaka i program konferencije nalaze se na poveznici: https://www.dropbox.com/s/2yrr42d1pqb5t7d/Discovering%20Dalmatia%20VI%20A4%20online.pdf?dl=0
Poveznice za uključenje na konferenciju, bez prethodne registracije, su:
Day 1 (03 / 12)
https://us02web.zoom.us/j/81939301537?pwd=dENUcEdKdXpmaG54Tk9Sd205amprZz09
Day 2 (04 / 12)
https://us02web.zoom.us/j/81752813627?pwd=RVJOd2o5S0tnck5SdW1VckJ6dUliZz09
Day 3 (05 / 12)
https://us02web.zoom.us/j/83531036592?pwd=Q20ydUI5VDFSd2ZNM1E2N1Y1cWxGdz09
Konferencija je organizirana u okviru HRZZ projekta Ekspozicija – Teme i aspekti hrvatske fotografije od 19. stoljeća do danas, voditeljice dr. sc. Sandre Križić Roban.
Obavijest studentima
Obavještavaju se polaznici 2. seminarske grupe Uvoda u antropologiju kod asistentice Grubiša da će se seminarska nastava 26.11. odviti u potpunosti online. Studenti će mailom biti obavješteni o platformi koja će se koristiti za online nastavu.
Izbori za studentske predstavnike na prvoj godini preddiplomskog i prvoj godini diplomskog studija antropologije-obavijest
Studentski izbori
Studentski izbori će biti provedeni putem Omege, putem ankete na kolegiju Izbori za studentske predstavnike na antropologiji za sljedeće godine
1) 2.,3. i 5. godina u periodu (kada treba glasati) – od srijede,11.11. u 17:00 do petka, 13.11. u 17:00
2) Prvu i četvrtu godinu se moli da se kandidati jave s kandidaturama (na email: filiptiljak@gmail.com ) što prije kako bi se izbori mogli provesti što prije
U vezi bilo kakvih nejasnoća, pitanja, problema i sl., studenti se mogu slobodno javiti na email koordinatora izbora : filiptiljak@gmail.com
Obavijest – konzultacije profesora Pletenca
Profesor Pletenac će konzultacije održavati ponedjeljkom u terminu od 11:00 do 12:00 sati na platformi Google meet: https://meet.google.com/jcn-xjcq-ura.
Ažurirani program Arheološkog stručnog kampa Prehistory Adventure (uživo i online)
U ponedjeljak u Zagrebu počinje Arheološki stručni kamp Prehistory Adventure koji od 9. do 13.11. organizira Arheološki muzej u Zagrebu. Program kampa koncipiran je oko nekoliko tematskih cjelina, a to su međunarodni virtualni okrugli stolovi, ciklus predavanja vrhunskih znanstvenika i istraživača paleolitika, skup predavanja na temu edukacije o paleolitičkoj baštini u okviru obrazovnih ustanova i izvan njih, te o načinima prezentacije i interpretacije paleolitičke baštine. Svojim vrlo sadržajnim programom Arheološki stručni kamp okrenut je stručnoj javnosti, no brojne teme bit će zanimljive i široj publici.
Pridružite nam se uživo u Galeriji AMZ (Ul. Pavla Hatza 6) ili online putem linka: https://zoom.us/j/9352550716?pwd=OXZVR0hUUTRHejZMWUJyZjFkUnp5QT09
Sve zainteresirane molimo da se s izborom predavanja koje žele pratiti uživo ili
online prijave na adresu: sjacic@amz.hr
Ažurirani program Arheološkog stručnog kampa pronaći ćete na linku: https://www.amz.hr/hr/projekti/prehistory-adventure/aktivnosti/arheoloski-strucni-kamp/program/
OBAVIJEST STUDENTIMA – KONZULTACIJE – DR.SC. SANJA POTKONJAK
Otkazuju se konzultacije u srijedu 4.11.2020. godine zbog službene spriječenosti nastavnice. Konzultacije će se održavati u alternativnim terminima, u dogovoru sa studentima.
VIRTUALNA IZLOŽBA SLOVENSKOG ETNOGRAFSKOG MUZEJA TAMO GDJE SU PČELE DOMA / KJER SO ČEBELE DOMA
Pozivamo Vas na otvorenje virtualne izložbe Slovenskog etnografskog muzeja TAMO GDJE SU PČELE DOMA / KJER SO ČEBELE DOMA u utorak, 3. studenog 2020. godine u 12 sati na mrežnim stranicama Etnografskog muzeja: Facebook https://www.facebook.com/etnografskimuzej/, YouTube (Etnografski muzej, Zagreb), www.emz.hr.
Izložba „Kjer so čebele doma“, odnosno prevedena na hrvatski jezik „Tamo gdje su pčele doma“ trebala je tijekom 2020. godine gostovati u Etnografskom muzeju u Zagrebu, međutim s obzirom na novonastalu situaciju izložba će biti predstavljena u digitalnom obliku. Slovenski etnografski muzej u Ljubljani je 2018. godine – u Europskoj godini kulturne baštine i vezano uz proglašenje 20. svibnja Svjetskim danom pčela – što se dogodilo na inicijativu Slovenije – pripremio izložbu o pčelarstvu, shvativši je kao važnu misiju kojom će progovoriti o značaju i osobitostima slovenskog pčelarstva i s njime povezane kulturne baštine te time proširiti i svijest o važnosti pčela, pčelarenja i pčelinjih proizvoda nekad i danas.
Izložba na zanimljiv način predstavlja osobe i izume koji su oblikovali bogatu kulturu i odnos prema pčelarenju, predstavlja tradicijsko i suvremeno pčelarstvo te izbor zanimljivih košnica iz fundusa SEM-a i drugih slovenskih muzeja te Etnografskog muzeja u Zagrebu. Predstavljene su košnice i iz susjednih država gdje obitava kranjska pčela od Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine do Austrije (područje Štajerske). Posebno mjesto u izložbi dobiva kranjska pčela kao autohtona vrsta s ovoga područja. Izložba predstavlja i urbano pčelarenje, pčelinje proizvode, a osobito zanimljivi su etnografska istraživanja o vjerovanjima vezanima uz pčele .
Autorica izložbe: Barbara Sosič (SEM)
Koautorica izložbe: dr.sc. Bojana Rogelj Škafar (SEM)
Kustosica izložbe: mr.sc. Željka Petrović Osmak (EMZ)
Izložbu možete pogledati na www.emz.hr od 3. studenog 2021. godine.