Mjesec hrvatske knjige 2024. u IEF-u

Poštovani,

okviru manifestacije Mjesec hrvatske knjige 2024., Institut za etnologiju i folkloristiku pripremio je raznovrstan program:

• Izložba O pripovjedačima i zapisivačima (20. 10. – 15. 11., knjižnica IEF-a)
  • 22. listopada u 13 sati, Knjižnica IEF-a // Predavanje dr. sc. Ljiljane Marks Usmena književnost za početnike ili od terena do teorije i natrag (u okviru projekta Normalnost i nelagoda: folkloristički i interdisciplinarni pristupi )
  • 5. studenoga u 13 sati, knjižnica IEF-a // Projekcija filma El Shatt: Nacrt za utopiju i razgovor s autorom Ivanom Ramljakom (u okviru projekta Poetike i politike etnografije danas)
  • 7. studenoga u 18 sati, Općinska knjižnica Stubičke Toplice // Predavanje dr. sc. Irene Miholić Priče Gupčeva kraja: slušajte, upoznajte, zabilježite
  • 12. studenoga u 13 sati, Knjižnica IEF-a // Predavanje dr. sc. Marijane Hameršak O Arhivu narodnih priča ili kako klasificirati Pepeljugu, uz gostovanje Srebrenke Peregrin

Više o svakom događanju pročitajte u privitku.

Mali podsjetnik: mjesto radnje svih događanja je knjižnica Instituta za etnologiju i folkloristiku, osim predavanja dr. sc. Irene Miholić koje će se održati u Općinskoj knjižnici Stubičke toplice.

Veselimo se druženjima!