Predstavljanje prijedloga istraživanja studentice Dorinde Terhoeve (Sveučilište u Leidenu, Nizozemska), Zagreb, 10. siječnja 2014.

DSC05240

Dana 10. siječnja 2014. godine studentica Dorinda Terhoeve (Sveučilište u Leidenu, Nizozemska) predstavila je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu prijedlog svog istraživanja pod naslovom ‘Balancing Preservation and Commodification of World Heritage in Dubrovnik’.
Dorinda Terhoeve diplomirala je 2013. godine kulturnu antropologiju i razvojnu sociologiju na Odsjeku za sociologiju Sveučilišta u Leidenu u Nizozemskoj. Sudjelovala je na nekoliko istraživačkih projekata među kojima su projekti o imovinsko-pravnim odnosima i pitanjima autohtonih i manjinskih zajednica te o percepcijama muslimanskih žena u suvremenoj Nizozemskoj. Ove godine Terhoeve započinje svoje istraživanje u Hrvatskoj, u okviru specijalističkoga studija ‘Mediji, kultura i baština’.