Okrugli stol “Erasmus – iskustva studenata etnologije i kulturne antropologije”. Zagreb, 12. studenog 2013.

Skupovi_Okrugli_stol_Erasmus

Dana 12. studenog 2013. godine održan je na Filozofskom fakultetu okrugli stol “Erasmus – iskustva etnologije i kulturne antropologije” na kojem su sudjelovali Ivana Bedeković iz Ureda za međunarodnu suradnju Filozofskog fakulteta, dr. sc. Sanja Potkonjak s Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju, studentice i studenti etnologije i kulturne antropologije Vedran Grizbaher, Mario Kikaš, Janja Kovač, Katarina Lajtman, Romana Pozniak, Marina Pretković, Tonja Sedlar, Kristina Uzelac te koordinatorice Platforme za mobilnost i međunarodnu suradnju etnologa i kulturnih antropologa – mobilnaEKA dr. sc. Petra Kelemen, Sanja Lončar, dr. sc. Tihana Rubić. Na okruglom stolu govorilo se o mogućnostima akademske mobilnost za studente Filozofskog fakulteta te dosadašnjoj akademskoj mobilnosti na Odsjeku za etnologiju i kulturnu antropologiju. Središnji dio okruglog stola činila su izlaganja studenata etnologije i kulturne antropologije koji su govorili o svojim iskustvima boravka na inozemnim znanstveno-nastavnim ustanovama i to kroz tri tematske cjeline: 1. Studijski boravak, stručna praksa, studentske organizacije, 2. Upoznavanje novih zemalja/sredina/kultura/učenje jezika i 3. Poticaji i razmišljanja o akademskoj mobilnosti.