Dnevni arhivi: 21/11/2022

KSEKA – poziv na projekciju filma “Bezbojni”

Dragi svi,

Veliko nam je zadovoljstvo pozvati vas na projekciju Bezbojnih, filma prvijenca Aide Gavrić, doktorice književnih znanosti u čijem su fokusu ideje kozmopolitizma i pojam svjetske književnosti kao platforme kozmopolitskih težnji.

Bezbojni je film o onima rođenim iz minule ljubavi među nacijama, koji su ostali „između“ na putu iz bratstva u nejedinstvo.

U nešto dužim crtama Bezbojni je film o onim nesvrstanim i nesvrstivim pripadnicima bh društva koji se u državi u kojoj je kompletna stvarnost prožeta nacionalnim ključem triju narodnosti etiketiraju kao svojevrsan višak odnosno „ostali“, a nerijetko ih se poima i utvarama i fosilima propale ideje bratstva i jedinstva iz prošlog sistema. Film prikazuje stručne i lične perspektive hibridnih identiteta, poziciju nepripadanja i reflektira mogućnost da se pripadati ne mora – „da postoji solucija (ne)pripadanja“.

Nakon projekcije slijedit će diskusija u kojoj će nam se pridružiti profesor Duško Petrović.

Projekcija će se održati na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u dvorani D1 s početkom u 20 sati.
Veselimo se vidjeti vas u što većem broju!

Vaša KSEKA