Kao poseban i sastavni dio periodičnih strukovnih okupljanja hrvatskih etnologa i kulturnih antropologa, Hrvatsko etnološko društvo iniciralo je 2012. godine održavanje bijenalnog stručnog skupa novodiplomiranih etnologa i kulturnih antropologa pod nazivom Ideš dalje! na kojem mladi kolege, koji su diplomirali u proteklom razdoblju, imaju priliku izlagati svoje zapažene diplomske radove. Na skupu sudjeluju kolege s dvaju odsjeka: Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te Odjela za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru. Cilj skupa je omogućiti novodiplomiranim etnolozima i kulturnim antropolozima da se na samom početku svoje profesionalne karijere predstave svojim starijim kolegama i nastavnicima obaju sveučilišta, a ujedno studentima, koji tek trebaju diplomirati, dati uvid u izradu kvalitetnog diplomskog rada.
Ovogodišnji Ideš dalje! Skup diplomiranih etnologa i kulturnih antropologa diplomiranih 2015. i 2016. godine održat će se u Zadru, 4. i 5. studenoga 2016. godine. Program i sažeci skupa nalaze se ovdje.