Obavijest – Katedra za manjinske kulture i zajednice

Poziv na predstavljanje Zbirke inozemne Croatice u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, 15. siječnja, s početkom u 14.15 sati. Zadatak Zbirke inozemne Croatice je pronalaženje, prikupljanje, registriranje i promidžba publikacija koje Hrvati (i ne samo oni) objavljuju izvan Hrvatske. Sama Zbirka tematski se dijeli na tri veće cjeline: Hrvatska knjiga u inozemstvu, koja obuhvaća djela hrvatskih autora tiskana izvan granica Hrvatske i djela stranih autora čija su tema (ili u kojima se spominju) Hrvati i Hrvatska, Iseljenička knjiga i Tisak hrvatskih manjina. Dolazak je obavezan za studente koji slušaju kolegij: Teme iz antropologije migracija (doc. dr. sc. M. Rajković Iveta), preporuča se studentima kolegija Globalizacija i lokalne kulturne prakse (prof. dr. sc. J. Grbić), a dobrodošli su i svi ostali studenti i nastavnici.
Zbirku će predstaviti dr. sc. Željka Lovrečić, voditeljice zbirke.