Obavijest o nagradama Hrvatskog etnološkog društva – Nagrade „Milovan Gavazziˮ za 2020. godinu – nagrade za životno djelo te nagrade studentima

Na sjednici održanoj 2. prosinca 2021. godine Upravni odbor Hrvatskog etnološkog društva donio je odluku o nagradama „Milovan Gavazziˮ za 2020. godinu.

Nagradu „Milovan Gavazziˮ za životno djelo dobile su umirovljene sveučilišne profesorice, nekadašnje djelatnice Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

dr. sc. Jadranka Grbić
za iznimna znanstvena i stručna postignuća u području etnologije i kulturne antropologije te izuzetan doprinos hrvatskoj etnologiji i kulturnoj antropologiji u području nastave i prijenosa znanja u području studija etno-kulturnoga razvoja i identifikacijskih procesa na multietničkim, multikulturnim i multikonfesionalnim prostorima s posebnim fokusom na studije slučajeva hrvatskih dijasporskih zajednica te manjinskih zajednica u Hrvatskoj, istraživanjima običajno-obredne prakse u vjerovanjima te etnografije komunikacija.

dr. sc. Olga Supek
za iznimna znanstvena i stručna postignuća u području etnologije i kulturne antropologije te izuzetan doprinos hrvatskoj etnologiji i kulturnoj antropologiji u području nastave i prijenosa znanja u području etniciteta, identifikacijskih i socioekonomskih procesa, urbanih i
ruralnih identiteta, u razvoju etnoloških i kulturnoantropoloških studijskih programa, kao i za izuzetan doprinos ugledu struke u domaćim i međunarodnim okvirima.

Godišnju nagradu „Milovan Gavazziˮ za 2020. godinu, u kategoriji studentskog rada, dobili su studenti etnologije i kulturne antropologije Filozofskog fakulteta u Zagrebu:

Branimir Bilafer, Viktorija Ćurlin, Doris Dautović, Dominik Horvat, Valentina Jagetić, Šima Jelić, Dinko Kovačić, Lara Pokos, Nikola Puljić i Adrijana Puškarić za izniman angažman na terenskom etnološkom istraživanju Hrvata u Vojvodini (Republika Srbija) tijekom 2019. i 2020. godine koje je rezultiralo radovima objavljenima u Godišnjaku za znanstvena istraživanja Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata sv.11. i sv. 12 (2020.).