Obavijest – Stručna praksa za studente etnologije i kulturne antropologije

U razdoblju od 18. do 22. listopada 2021. godine održat će se stručna praksa za studente etnologije i kulturne antropologije u mjestu Karanac, Baranja. Praksa se provodi u suradnji Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju i Ministarstva kulture, Službe za pokretnu, etnografsku i nematerijalnu baštinu te Konzervatorskog odjela u Osijeku, a uključivat će petodnevni rad na popisivanju zbirke etnografskih predmeta. Za studente će biti osiguran prijevoz, smještaj i prehrana te stručno vodstvo pod mentorstvom etnologinja konzervatorica Lidije Zrnić i Mirele Ravas te doc. dr. sc. Sanje Lončar. Praksa će biti povezana s kolegijem Ruralno graditeljstvo i stanovanje na preddiplomskom studiju te Etnološki i kulturnoantropološki pristupi zaštiti i očuvanju baštine na diplomskom studiju. Studenti zainteresirani za sudjelovanje u stručnoj praksi trebaju se javiti doc. dr. sc. Sanji Lončar na e-mail sloncar@ffzg.hr do 8. listopada. Broj studenata je ograničen te je potrebna COVID potvrda.