Obavijest – Terenska nastava i stručna praksa za studente etnologije i kulturne antropologije

U razdoblju od 16. do 20. svibnja 2022. godine održat će se terenska nastava i stručna praksa za studente etnologije i kulturne antropologije u mjestu Karanac, Baranja. Stručna praksa se provodi u suradnji Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju i Ministarstva kulture, Službe za pokretnu, etnografsku i nematerijalnu baštinu te Konzervatorskog odjela u Osijeku, a uključivat će petodnevni rad na popisivanju zbirke etnografskih predmeta obitelji Škrobo te restauratorsko-konzervatorsku radionicu o osnovama održavanja, čišćenja i čuvanja predmeta u zbirkama. U okviru terenske nastave bit će organizirana stručna ekskurzija koja će uključiti posjet nekoliko lokacija na području Baranje.

Za studente će biti osiguran prijevoz, smještaj i prehrana te stručno vodstvo pod mentorstvom etnologinje konzervatorice Mirele Ravas, doc. dr. sc. Sanje Lončar i izv. prof. dr. sc. Petre Kelemen. Studenti zainteresirani za sudjelovanje u stručnoj praksi trebaju se javiti doc. dr. sc. Sanji Lončar i izv. prof. Petri Kelemen na e-mail sloncar@ffzg.hr i pkelemen@ffzg.hr (do petka, 6. svibnja do 13 h). Broj studenata je ograničen.