Održana promocija knjige Lejle Hairlahović-Hušić: Identitet/i muslimana u Cazinskoj krajini

U suizadavaštvu Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju i Instituta za historiju Univerziteta u Sarajevu, uz financijsku potporu MZO RH objavljena je knjiga Identitet/i muslimana u Cazinskoj krajini (2021). Rukopis knjige je doktorska disertacija Lejle Hairlahović-Hušić, doktorandice doktorskog studija Etnologije i kulturne antropologije. Doktorat je pozitivno ocjenjen, no zbog iznenadne smrti doktorandice od COVIDa-19 nije obranjen.

U okviru događanja Lejla- inspiracija budućnosti, u Cazinu je 18. 6. 2022. godine održana promocija knjige, izložba o autoričinom iznimno bogatom životu i radu te Fondacije koja nosi njezino ime. Knjigu su promovirali recenzentica dr. sc. Đženita Sarač Rujanac s Instituta za historiju, izv. prof. Marijeta Rajković Iveta mentorica doktorata i suurednica izdanja te lektorica i dugogodišnja autoričina suradnica prof. Esmira Dervišević. Novac od prodaje knjige koristi Fondacija za stipendiranje doktoranada (https://www.fondacijalejla.ba).