Poziv na događanja u organizaciji Katedre za manjinske kulture i zajednice

18. ožujka 2016. (petak) u 18 sati projekcija filma Bački Hrvati u Velikoj dvorani Matice hrvatske, Strossmayerov trg 4, Zagreb. Organizator DRUŠTVO VOJVOĐANSKIH I PODUNAVSKIH HRVATA IZ ZAGREBA. Nakon projekcije pozivamo Vas na razgovor i skroman domjenak.

19.3.2016. (subota) Narodno sveučilište Dubrava, Cerska 1, Zagreb, susret na ulazu u 10 sati. „Tradicija koja nas spaja“ – preduskrsni i uskrsni običaji Hrvata i predstavnika nacionalnih manjina grada Zagreba, radionice i prezentacije običaja… Više na: http://www.ns-dubrava.hr/od-korizme-do-uskrsa/

22.3.2016. (utorak), Filozofski fakultet, dvorana A-125, od 9.30 do 11.00 sati gostujuće predavanje dr. sc. Dragutina Babića iz Instituta za migracije i narodnosti. D. Babić autor je knjige: Nacionalne manjine u Hrvatskoj. Sociološka perspektiva. Plejada: Zagreb (2015.), i koauotor knjige Nacionalne manjine u Zagrebu: položaj i perspektive. Zagreb: Plejada (2011.)

22.3.2016. (utorak) u 12.40, Mesnička 6, Zagreb. Predavanje o Poljacima u Zagrebu održat će dr. sc. izv. prof. Barbara Kryżan-Stanojević, predsjednica udruge “MIKOLAJ KOPERNIK”.
U Mesničkoj 6 treba ući u dvorište, Udruga je na I. katu – vrata s natpisom i rešetkom.