Poziv na prvu metodološku radionicu u 2016. godini – “ULIČNI SVIRAČI”

Klub studenata etnologije i kulturne antropologije poziva Vas na prvu METODOLOŠKU RADIONICU u 2016. godini – “ULIČNI SVIRAČI”. Cilj je radionice popratiti ulične svirače za vrijeme njihovog sviranja na ulicama i njihovu interpretaciju toga čime se bave, zašto i kako, te gdje sviraju. Cilj je polaznicima radionice dati uvid u terenska istraživanja te ih potaknuti da isto sami razvijaju što je više moguće. Radionicu vodi i koordinira Lucija Maroević. Na radionici će studenti imati mogućnost iskusiti svoje prvo (ili usavršiti) terensko istraživanje. Tema istraživanja dodatno će se razraditi na radionici jer je jedan od ciljeva radionice pomoći studentima-polaznicima da sami sto bolje razrade samu temu. U sklopu radionice studenti-polaznici radit će intervjue, promatrati sa sudjelovanjem, te snimati pjesme uličnih svirača, video o njima te izraditi drugi fotografski materijal. Cilj je metodoloških radionica kao projekta da rezultiraju postavljanjem izložbe koju bi studenti-polaznici sami osmislili i pripremili elaborat za njezino postavljanje. PRVI SASTANAK radionice će se održati u petak, 29. travnja u A001 s početkom u 14 sati. Za sudjelovati u radionici možete se prijaviti na službeni mail KSEKAe – klub.studenata.kseka@gmail.com (napisati ime, prezime, studijske grupe te godinu studija). Veselimo se Vašem dolasku!