Poziv na skup “Dva dana za baštinu: Digitalizacija kao stara/nova strategija upravljanja baštinom”

Klub Hrvatskog etnološkog društva (Klub HED-a), Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju i Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu Vas pozivaju na znanstvenostručno događanje pod naslovom “Dva dana za baštinu: Digitalizacija kao stara/nova strategija upravljanja baštinom”. Tema skupa je digitalizacija kao sve važnija potpora u procesima dokumentiranja, zaštite, istraživanja i komuniciranja kulturne baštine. Temi se pristupa multidisciplinarno, na skupu će biti zastupljene različite razine bavljenja digitalnom građom; na teorijskoj, znanstveno izdavačkoj, nastavnoj i informacijsko-komunikacijskoj, te digitalizacija materijalne i nematerijalne kulturne baštine. Program će biti podijeljen u šest sesija a skup ćemo završiti okruglim stolom pod nazivom “Strategija digitalizacije i upravljanje baštinom.”
Skup će se održati dva dana 28. (ponedjeljak) i 29. (utorak) travnja 2014. godine u Konferencijskoj dvorani Knjižnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu (Ivana Lučića 3, Zagreb). Program skupa.