Poziv na skup Dva dana za baštinu: Muzej i lokalna zajednica

Pozivamo vas na skup pod naslovom Dva dana za baštinu: Muzej i lokalna zajednica. Skup će biti održan u ponedjeljak i utorak, 27. i 28. travnja, u Konferencijskoj dvorani Knjižnice Fakulteta (prvi dan) i u Etnografskom muzeju (drugi dan). Organizatori Skupa su: Hrvatsko etnološko društvo, Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti (Katedra za muzeologiju) Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Etnografski muzej, Zagreb i ICOM Hrvatska. Cilj skupa je tematizirati i propitati načine na koje muzejske ustanove i baštinske inicijative pridonose lokalnim zajednicama, uključuju li ih, i na koji način, u svoje djelatnosti i aktivnosti. Na skupu će biti predstavljeno niz primjera aktivnog uključivanja i suradnje lokalne zajednice s muzejskim i drugim kulturnim institucijama. Predstavit će se koraci koji su vodili do realizacije te suradnje, kao i poteškoće na koje se nailazilo. Organizacijski odbor Skupa: dr. sc. Tihana Rubić, dr. sc. Darko Babić i mr. sc. Željka Petrović Osmak. Više o Skupu na poveznicama: plakat i program skupa.