Tradicijska baština i etnokulturni identitet podunavskih Hrvata Bunjevaca. FF Press, 2014.

Monografija Tradicijska baština i etnokulturni identitet podunavskih Hrvata Bunjevaca  okuplja radove više profesora i njihovih bivših i sadašnjih studenata etnologije i kulturne antropologije (predidplomskog, diplomskog i poslijediplomskoga studija) i pojedinih suradnika iz lokalne zajednice. Sastoji se iz dvije tematske cjeline, koje svojim sadržajem pokrivaju većim dijelom godišnje i životne običaje. U svim radovima razmatra se i prošlo i suvremeno stanje tradicije, prikazuju se obnovljene tradicije kao značajni markeri njihovoga etnokulturnog identiteta. Zastupljeni mnogovrsni pristupi istraživanju njihova života i kulture, kako u etnografskom prikazu građe, tako i u etnološkoj interpretaciji. Autorima je bio cilj utvrditi  kontinuitete, te ukazati na promjene tradicijskih obrazaca uz adekvatnu primjenu klasičnih etnoloških metoda, ali i suvremenih pristupa istraživanju višedimenzionalnosti identiteta. Knjiga daje pregled nastojanja ove dijasporske zajednice u Vojvodini i Mađarskoj da se čuvanjem i revitaliziranjem tradicijske baštine obilježi, konstruira i ojača identitet bunjevačke subetničke skupine prema drugim etničkim skupinama u multietničkom i multikulturnom okruženju. Knjiga kao cjelina predstvalja značajan doprinos poznavanju i razumijevanju tradicijske baštine i suvremenih identiteta podunavskih Bunjevaca u Srbiji i Mađarskoj.