Upozorenje studentima kolegija “Uvod u kulturnu antropologiju”

Tijekom ljetnih ispitnih rokova, istražujući uzrok ponovljenih netočnih podataka u mnogim vašim ispitima, saznala sam da postoji “skripta” iz koje mnogi od vas uče za ispit. “Skripta” nema nikakve veze s preporučenom literaturom, prepuna je krivih i netočnih podataka, a sadrži čak i poneke katastrofalne tvrdnje koje su u potpunoj suprotnosti sa temeljnim načelima kulturne antropologije. Nisam uspjela saznati porijeklo skripte, ali sasvim utemeljeno tvrdim da su svi koji su se koristili tom skriptom dobili i po dvije ocjene manje, jer su zbog krivih podataka gubili bodove.
Molim vas da nevedenu “skriptu” NE KORISTITE za pripremanje ispita. Naime, odgovornost ne leži samo na autoru skripte, nego i na svima koji nekritički prenose kriminalno loše podatke. Osnovna literatura je više nego dostupna, Havilanda imate u svim knjižarama i knjižnicama, a poglavlja koja vam trebaju su kopirana i čekaju samo na vas u fakultetskoj kopiraoni! Molim još jednom da navedenu “skriptu” iskoristite za eventualnu potpalu roštilja, a molim i autora da mi se javi.
Dr. sc. Tanja Bukovčan