Dnevni arhivi: 10/01/2020

Obavijest o smrti: Orest Vilchynskyy

Tužna srca javljamo da je otac Orest Vilchynskyy, naš doktorski student, preminuo u Zolochivu u ukrajinskoj Galiciji 8. siječnja 2020. g. u 46. godini života. O. Oresta Vilchynskog upoznali smo na terenskim istraživanjima slavenskoga mita u Ukrajini 2011. godine, nakon čega je toliko zavolio našu struku da je odlučio upisati poslijediplomski studij na našemu Odsjeku i postati našim kolegom, a u međuvremenu je za dio nas postao i dragim prijateljem. Smrt uslijed teške bolesti spriječila ga je da obrani doktorski rad predan na našemu fakultetu u listopadu 2019. g., kao i da napiše još mnoge radove na temu mitologije, etnologije i folkloristike Galicije, Ukrajine i Hrvatske.

Otac Orest ostat će zauvijek u našem sjećanju i želimo mu da u miru počiva u galicijanskoj zemlji koju je toliko volio.